Úvod
Novinky, články
Co je Aloe vera?
Příklady použití
Katalog produktů
Pracovní příležitosti
Pro distributory
Poděkování
Upozornění
Kontakt
Středa, 24. července 2024Aloe.cz Svět zdraví a krásy

Co je Aloe vera?

Aloe veraDnes je na světě známo okolo 200 - 300 druhů aloe. Avšak pouze 4 až 5 druhů má doložené léčivé vlastnosti. Nejpotentnější z nich je PRAVÁ ALOE VERA = Barbadensis Miller

Rostlina vlastnící spoustu přídomků: Staří Egypťané ji nazývali "Krev Bohů", Mayové "Pramen věčného mládí", Kryštof Kolumbus ji pojmenoval "Doktor v květináči", Američané ji dodnes nazývají "Mlčící léčitelka", další názvy jsou "Rostlina života", "Bájná aloe", "Zázračná aloe", "Hojivá rostlina", "Rostlina na popáleniny", "Dar z nebes", "Rostlina života", "Rostlina dlouhověkosti".Terapeutické účinky aloe vera jsou známé a odzkoušené již několik tisíciletí. Za tu dobu bylo napsáno mnoho mýtů, knih, odborných publikací a oslavných básní. Zaujala mě báseň Roberta Dehina z knihy "Lékař aloe":

Vysušuje rány, oživuje maso,
v nemocné předkožce zahubí rakovinu,
zbavuje očního sekretu,
čistí hlavu, zablokované ucho a potažený jazyk.
Nemocný žaludek oživí k plné síle,
zastaví padání vlasů, dá jim nový život.
Pomůže játrům a léčí žloutenku.
Aloe má prokázané antibakteriální, antivirové, antimykotické, protizánětlivé a detoxikační účinky. Je protisvědivá, snižuje krvácení a rozpouští nově vzniklou spojovací tkáň. Je velmi dobrým imunoregulátorem, který se může uplatnit v případech civilizačních onemocnění (alergie, astma, osteoporóza, artróza a pod.). Je známá také jako přírodní zvlhčovač pokožky, proto je nejvíce používána v kosmetickém průmyslu. Její příznivé hojivé účinky na popáleniny a trávicí soustavu jsou nejznámější na celém světě. Aloe dokáže znecitlivět tkáň a odstranit bolest i hluboko pod povrchem včetně kloubních a svalových bolestí. Díky přítomnosti ligninu v aloi proniká do tkání a regeneruje buňky 2krát rychelji. Rozkládá odumřelou tkáň, rozšiřuje periferní kapilární systém.

Anketa
Vyzkoušeli jste nějaký výrobek od FLP?
Vyzkoušeli jste nějaký výrobek od FLP?
36%Ano
32%Ne, ale chci
32%Ne a nechci
Starší ankety
Vyzkoušejte
Nápoje z Aloe vera
Nápoje z Aloe vera
Aloe vera je pro své léčivé vlastnosti používána mnoha civilizacemi na celém světě již po staletí. Nyní i vy můžete poznat její schopnosti.
Více informací
Certifikáty
Certifikáty nejvyšší kvality
Certifikát Halal
Copyright © 2003-2024 Blanka Chejnová. Všechna práva vyhrazena.